Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Krem z kwasami a zwykły – czym się różnią?

Stawiasz na świadomą pielęgnację twarzy. I słusznie, ponieważ dzięki temu Twoja cera na szansę utrzymać młodzieńczy wygląd pełen blasku. Zastanawiasz się jednak nad wyborem odpowiedniego kremu, bo to przecież on stanowi podstawę rutyny pielęgnacyjnej. Podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwe, ponieważ z każdej strony bombardują Cię kosmetyczne nowości. Jaki zatem produkt wybrać: krem z kwasami czy krem zwykły?

Wielu osobom wydaje się, że… krem to krem. Teoretycznie tak, jednak wybór odpowiedniego kosmetyku ma kluczowe znaczenie. Od zawartych w nim składników aktywnych zależeć będzie skuteczność pielęgnacji. Zamiast więc sugerować się pięknym opakowaniem, marką czy ceną, zajrzyj „do środka”. To w jego wnętrzu skrywa się potencjał.

Krem z kwasami – jak działa?

Krem z kwasami to produkt, w składzie którego znajdują się tzw. kwasy kosmetyczne. W zależności od producenta oraz przeznaczenia preparatu, może on zawierać tylko jedną substancję aktywną albo kilka. Między innymi dlatego jeden kosmetyk będzie dawał słabsze lub mocniejsze rezultaty.

Czytaj też: Najlepsze kremy z kwasami

Zawarte w kremie kwasy mają właściwości złuszczające. Oznacza to, że pomagają usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu cera staje się gładsza, ma wyrównany koloryt oraz jest bardziej promienna. Ponadto – w zależności od zastosowanego kwasu – można spodziewać się dodatkowego „działania”. Mowa tutaj m.in. o:

  • regulowaniu procesów odnowy komórkowej,
  • normalizowaniu pracy gruczołów łojowych,
  • zapewnieniu optymalnego poziomu nawilżenia,
  • przeciwdziałaniu namnażaniu się bakterii.

Pamiętaj! To, czy i jak będzie działał krem z kwasami, zależy nie tylko od rodzaju składnika aktywnego. Znaczenie ma zastosowane stężenie i pH kwasu, a także… pozycja substancji w składzie INCI. Jeśli kwas znajduje się na samym końcu, nie spodziewaj się spektakularnych rezultatów.

Zastanawiasz się, jak stosować krem z kwasem? Odpowiedź jest prosta: zgodnie z rekomendacjami producenta. Nie aplikuj go częściej niż jest to rekomendowane. Chyba że jesteś po konsultacji ze mną – wówczas stosuj go zgodnie z moimi zaleceniami.

Krem zwykły – co to?

Za kremy zwykłe możesz uznać wszystkie te preparaty, które zawierają uniwersalne substancje. To kosmetyki nie mają specjalistycznego przeznaczenia. Ich działanie może zatem ograniczać się np. do nawilżania, natłuszczania.

To może Cię zainteresować: Krem na noc – jakie ma działanie

Krem z kwasami czy krem zwykły?

Różnica między kremem z kwasami a kremem zwykłym jest zasadnicza: widać to w efektach. Zwykły kosmetyk – nawet jeśli zapłacisz za niego kilkaset złotych – nigdy nie przyniesie takich rezultatów jak preparat z kwasami kosmetycznymi.

Mimo że pracuję na nich ponad 15 lat, nadal nie przestają mnie zachwycać. Naprawdę działają fenomenalnie i przyczyniają się do wyraźnej poprawy kondycji skóry. To główny powód, dla którego ich stosowanie rekomenduję moim pacjentom i będę je polecać – aż do znudzenia.

Chcesz, abym wybrała dla Ciebie odpowiednie kremy z kwasami i udzieliła wskazówek w zakresie ich stosowania? Zapraszam na konsultacje kosmetologiczne – także online.