Kosmetolog Anna Jurgielaniec Koszalin

Kuracja kwasami w domu a skutki uboczne

Zabiegi złuszczające można obecnie wykonać nie tylko w gabinecie kosmetologicznym, ale również przeprowadzić w domu. Na ten drugi krok decyduje się wiele osób, co umożliwia łatwiejszy niż kiedykolwiek dostęp do niezbędnych preparatów. Czy jednak wiesz, że kuracja kwasami w domu może nieść za sobą pewne zagrożenie? Sprawdź, czy samodzielna aplikacja tego typu substancji aktywnych jest rzeczywiście bezpieczna dla Twojej skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów to moja specjalność. Uwielbiam je wykonywać, ponieważ przyczyniają się do wyraźnej poprawy kondycji skóry. Składniki aktywne dopasowane do potrzeb cery, a także umiejętne wykorzystanie kwasów pozwala na:

  • rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • zmniejszenie widoczności innych niedoskonałości,
  • regenerację uszkodzonej skóry.

Sprawdź też: Zabiegi z kwasami – najważniejsze informacje

Kuracja kwasami w domu – czy jest bezpieczna?

Zabiegi kwasami w domu można przeprowadzić samodzielnie, jednak należy mieć świadomość pewnego ryzyka. Nieumiejętne wykorzystanie tych substancji czynnych, a także niewłaściwe przygotowanie skóry mogą doprowadzić do poważnych skutków ubocznych.

Czy wiesz, że… nie zawsze kwas o niskim stężeniu będzie bezpieczny dla skóry?

Może się okazać, że kwas o stężeniu 10% i pH wynoszącym 1 będzie wykazywał silniejsze działanie niż 70% kwas o pH równym 5. Jeśli więc nie dysponujesz specjalistyczną wiedzą, eksfoliacja kwasami w domu może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Jakie skutki uboczne mogą dawać zabiegi kwasami w domu?

Lista skutków ubocznych, które mogą być efektem zabiegów kwasami w domu, jest długa. Dlatego należy liczyć się z ryzykiem wystąpienia:

  • silnego podrażnienia skóry,
  • nadmiernego złuszczania,
  • pojawienia się wyprysków.

Opinia kosmetologa!

Bez odpowiedniego przygotowania do zabiegu nie da się przewidzieć reakcji skóry. Duże znaczenie mają dotychczas stosowane kosmetyki do pielęgnacji – nawet jeśli nie zawierają one w swoim składzie kwasów. Uważam, że kuracja kwasami w domu to działanie mało odpowiedzialne. Kwasy potrafią zadziałać bardzo mocno i tym samym wyrządzić sporo szkód.

Kwasy do stosowania w domu a zabiegi z kwasami w gabinecie

Zdecydowanie odradzam kwasy do stosowania w domu. Polecam natomiast skorzystać z zabiegów przeprowadzanych przez kosmetologa. Dlaczego?

U mnie w gabinecie każdą kurację poprzedza konsultacja kosmetologiczna. Indywidualnie dobieram kosmetyki do codziennej pielęgnacji – po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych po zabiegach złuszczających.

Ponadto kuracja nie kończy się tylko na nałożeniu kwasów. Na koniec aplikuję indywidualnie dobrane preparaty, co pozwala uniknąć podrażnień i przyczynia się do spotęgowania efektów.

Jeżeli interesują Cię kwasy do stosowania w domu, lepiej sięgnij po profesjonalne kosmetyki złuszczające zawierające te substancje aktywne.