Chcesz uzyskać efekt liftingu bez konieczności poddawania się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej? Poznaj masaż Kobido, który wywodzi się z tradycji japońskiej. Dzięki niemu możesz się nie tylko zrelaksować, ale zapewnić sobie dużo młodszy wygląd. Dowiedz się, na czym polega.
Wcale nie musisz poddawać się inwazyjnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, aby odzyskać młodszy wygląd lub zachować go na dłużej. I wcale nie chodzi o zastąpienie ich zabiegami kosmetologicznymi.
To może Cię zainteresować: Czy zabiegi kosmetologiczne mogą zastąpić medycynę estetyczną
Czy wiesz, że efekt liftingu można uzyskać, regularnie wykonując masaż Kobido. Jego wyjątkowość polega na tym, że działa on znacznie głębiej niż tylko powierzchnia skóry. To właśnie dlatego zapewnia efekt pełnego relaksu, a jednocześnie wpływa na zniwelowanie napięcia mięśniowego. Ale od początku…
Krótka historia masażu Kobido
Masaż Kobido wywodzi się z Japonii – istnieje mniej więcej od 1472 roku. To sztuka masażu twarzy, która była zarezerwowana wyłącznie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej. Powstał na specjalne życzenie ówczesnej cesarzowej, która chciała zachować młody wygląd na dłużej i podkreślić swoje piękno.
Etapy masażu Kobido
Kobido to masaż wieloetapowy. Poszczególne fazy różnią się szybkością wykonywania konkretnych technik. Niektóre przebiegają wolno – po to, aby zapewnić głębokie odprężenie i zredukować napięcie mięśniowe. Część wykonuje się bardzo szybko, dzięki czemu możliwe jest stymulowanie skóry.
Czytaj też: Jak poprawić jędrność skóry
Etap 1. Masaż tkanek głębokich
Masaż tkanek głębokich przeprowadza się z wykorzystaniem technik pozwalających na rozluźnienie powięzi i warstw mięśni głębiej położonych. Ruchy wykonywane są powoli, aby doszło do zredukowania napięcia.
Etap 2. Głębokie odprężenie
Faza ta ma na celu zapewnienie pełnego relaksu, co pozwoli na zniwelowanie stresu. Ponadto dochodzi do usprawnienia krążenia.
Etap 3. Drenaż limfatyczny
Celem tego etapu jest zlikwidowanie zastojów limfy i usprawnienie jej przepływu. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie obrzęków w okolicy twarzy i szyi.
Etap 4. Lifting
To w zasadzie właściwa faza masażu Kobido, której celem jest poprawa owalu i jędrności twarzy. Charakteryzuje się największą intensywnością – ruchy wykonywane są bardzo szybko, aby pobudzić skórę. Na tym etapie trzeba spodziewać się dyskomfortu spowodowanego zastosowanymi technikami, np. podbierania skóry oraz jej podszczypywania.
Etap 5. Akupresura
Akupresura kończy masaż Kobido. Jej istotą jest uciskanie odpowiednich punktów na twarzy, co pozwala na wyciszenie układu nerwowego i wprowadzenie w stan relaksu.
Masaż Kobido – czego można się spodziewać?
Poprawnie wykonany masaż Kobido oddziałuje na wielu płaszczyznach jednocześnie. Nie tylko wpływa na poprawę kondycji skóry, ale również uzyskanie lepszego samopoczucia.
Regularnie wykonywany masaż:
- pomaga zniwelować napięcie mięśni twarzy,
- pozwala zmniejszyć widoczność oznak starzenia,
- wspiera szybszą regenerację skóry,
- pomaga zwiększyć jędrność i elastyczność skóry,
- wpływa na poprawę kolorytu skóry.
Ponadto pomaga wejść w stan głębokiego relaksu, co przekłada się na redukcję poziomu stresu.
Masaż Kobido – poznaj moją opinię
Zastanawiasz się, czy ja – jako kosmetolog – polecam masaż Kobido? Jeśli tylko wykonywany jest przez profesjonalistę – zgodnie z obowiązującymi technikami, jak najbardziej można z niego skorzystać.
Trzeba jednak pamiętać, że – mimo obiecujących rezultatów – nie jest on przeznaczony dla wszystkich. Wśród przeciwwskazań wymienia się najczęściej:
- ostre stany zapalne skóry,
- przebyte zabiegi laserowe (musi minąć stan zapalny),
- zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy (musi od nich minąć od 2 tygodni do nawet 6 miesięcy).
Masażu Kobido nie polecam też osobom ze skórą skłonną do wyprysków, zaskórników i rozszerzonych porów. Jego wykonanie – nawet przez najlepszego specjalistę – może nasilać problemy skórne.