Płatki nasączone serum – co to jest i jak działają?

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej nowoczesnych preparatów do pielęgnacji, które mają ją ułatwić. Doskonałym tego przykładem są płatki nasączone serum, które dostarczają silnie skoncentrowane składniki aktywne. Dowiedz się, na czym polega ich działanie i kiedy warto po nie sięgnąć.

Nie da się ukryć, że producenci kosmetyków prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych preparatów. Wszystko po to, aby wyprzedzić swoją konkurencję i przyciągnąć do siebie klientów. Takie „prześciganie się” wychodzi na dobre, ponieważ mamy dostęp do preparatów nie tylko coraz skuteczniejszych, ale i wygodniejszych w użyciu. Tak jest m.in. w przypadku płatków nasączonych serum, które znacząco ułatwiają codzienną pielęgnację.

Płatki nasączone serum – co to?

Płatki nasączone serum swoim wyglądem przypominają zwykłe płatki kosmetyczne wykorzystywane m.in. do demakijażu. Jednak istnieje między nimi zasadnicza różnica – te pierwsze nasączone są serum zawierającym cenne składniki aktywne.

To może Cię zainteresować: Serum do twarzy jako element pielęgnacji

Tego rodzaju płatki służą do przemywania skóry, dostarczając jednocześnie ważne dla jej kondycji substancje.

Jakie są składniki aktywne w płatkach nasączonych serum?

Płatki nasączone serum różnią się zawartością składników aktywnych. Dlatego będą przeznaczone do pielęgnacji różnych typów cery – w zależności od ich potrzeb.

  • Płatki złuszczające i tonujące mogą bazować m.in. na takich substancjach jak: kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, kwasy kosmetyczne o delikatnym działaniu.
  • W płatkach odpowiadających za intensywne nawilżenie znajdziesz m.in. kwas hialuronowy, kwas laktobionowy, propolis (kit pszczeli).
  • Płatki przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej będą nasączone serum bazującym np. na kwasie hialuronowym, witaminie E, witaminie A, wyciągach roślinnych.
  • W płatkach odpowiadających za wygładzenie i rozświetlenie skóry mogą pojawić się m.in. witamina C, retinol, kwasy (np. PHA, BHA).

Dlatego tak ważne jest, aby dobrać kosmetyk wpisujący się w potrzeby skóry. Tylko dzięki temu mają szansę skutecznie wspomóc pielęgnację.

Czytaj też: Co to jest serum

Jak prawidłowo stosować płatki nasączone serum?

Aby składniki aktywne zawarte w serum miały szansę zadziałać, płatki należy aplikować w prawidłowy sposób. Na szczęście nie ma w tym nic trudnego – wystarczy:

  • przyłożyć płatki do uprzednio oczyszczonej skóry,
  • delikatnie przetrzeć skórę płatkiem,
  • lekkimi ruchami wklepać pozostałe na powierzchni skóry serum,
  • odczekać aż serum się wchłonie.

Wskazówka! Pojedynczy płatek nasączony serum jest produktem jednorazowego użytku. Nie umieszczaj go z powrotem w opakowaniu, lecz wyrzuć.

Pamiętaj o szczelnym zamknięciu opakowania, aby nie dopuścić do wyschnięcia płatków.