Świadoma pielęgnacja za pomocą zestawu kosmetyków

Świadoma pielęgnacja twarzy procentuje [case study]

Wychodzisz z założenia, że musisz zmagać się z niedoskonałościami skórnymi, aby umówić się na konsultację kosmetologiczną? Chociaż rzeczywiście takich pacjentów zgłasza się do mniej najwięcej, spotykam się także z osobami bez problemów ze skórą. Zastanawiasz się, z jakiego powodu do mnie przychodzą? Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że świadoma pielęgnacja twarzy procentuje.

Zgłosiła się do mnie kobieta, która nie zmagała się z żadnymi problemami skórnymi. Zależało jej wyłącznie na profesjonalnym zadbaniu o skórę pod okiem specjalisty. Była to bardzo konkretna osoba, wiedząca jak wiele dobrego może przynieść świadoma pielęgnacja twarzy.

To może Cię zainteresować: Droga do piękniejszej skóry – przypadek pacjenta

Świadoma pielęgnacja twarzy – wyzwanie


Wydaje Ci się, że współpraca z osobą bez skórnych niedoskonałości, która ma konkretny plan względem swojej skóry, to pestka? Tylko pozornie… W rzeczywistości stanęłam przed poważnym wyzwaniem, ponieważ nie mogłam zawieść wysokich oczekiwań.

Moja pacjentka, jako świadoma konsumentka, doskonale wiedziała, jak ogromną rolę odgrywa systematyczność. Dlatego nie zakończyłyśmy na jednej wizycie, lecz odbywałyśmy konsultacje kosmetologiczne regularnie. Doskonale wiedziała, że świadoma pielęgnacja twarzy to nie jednorazowe działanie, a proces obejmujący:

  • pielęgnację domową – z wykorzystaniem indywidualnie dobranych kosmetyków;
  • pielęgnację gabinetową – bazującą na zabiegach złuszczających oraz zabiegach pielęgnacyjnych zgodnie z potrzebami skóry.

Sprawdź też:Czy trzeba kontynuować konsultacje kosmetologiczne

Niespodzianka na drodze do świadomej pielęgnacji


Nasze spotkania przebiegały bez zakłóceń aż do czasu…  Pewnego dnia pacjentka zgłosiła się do mnie z powodu…. trądziku. Zmiany pojawiły się nagle – mimo że wszystko zapowiadało się idealnie. Trzeba było więc szybko zareagować – zaproponowałam konkretne produkty do wprowadzenia „od zaraz”. Chodziło o to, aby jak najszybciej osiągnąć zadowalające efekty, czyli pozbyć się problemu.

Na szczęście skóra pacjentki była bardzo łaskawa – dobrze zareagowała na opracowany plan pielęgnacji. Dzięki temu zmiany trądzikowe dość szybko zniknęły, a my mogłyśmy wrócić do dotychczasowych, niczym niezakłóconych działań.

Efekty świadomej pielęgnacji twarzy


O tym, że świadoma pielęgnacja twarzy przynosi efekty, moja pacjentka przekonuje się każdego dnia. Stosując się do moich zaleceń, cały czas cieszy się wręcz nieskazitelną cerą.

Jednak cieszy się nie tylko piękną skórą, ale i wolnym czasem. Nie musi go poświęcać na samodzielne szukanie odpowiednich kosmetyków. Wystarczy spotkanie ze mną, aby otrzymała listę preparatów, które w danym momencie będą stanowiły podstawę rutyny pielęgnacyjnej.

Czy to się opłaca? Moja pacjentka zupełnie nie narzeka, wręcz przeciwnie. Co zyskuje?

  • Nie musi wybierać kosmetyków metodą „prób i błędów”, dzięki czemu sporo oszczędza, a jej skóra odwdzięcza się pięknym wyglądem.
  • Cieszy się z wygody, że ktoś za nią wybiera preparaty – a te wybory są zawsze strzałem w dziesiątkę.

Cały czas powtarza „Niby mogę sama iść do Sephory i kupić krem za 1000 zł, ale co z tego? Skoro nie mam żadnej wiedzy, nie mam też pewności że otrzymam dobry produkt. Bo wtedy każdy może mi wcisnąć coś, co dużo kosztuje, ładnie wygląda i przyjemnie pachnie. A przecież nie o to chodzi w świadomej pielęgnacji twarzy”.

Lepiej stosować kosmetyki poparte wiedzą kosmetologiczną – większa jest wtedy pewność, że to zadziała.