TOP 4 kremów do pielęgnacji skóry tłustej

Pielęgnacja skóry tłustej wymaga szczególnego podejścia – po to, aby przeciwdziałać zbyt szybkiemu jej przetłuszczaniu się i błyszczeniu. Grunt to wybór odpowiednich kosmetyków, które będą nie tylko zapobiegały jej błyszczeniu się, ale nie dopuszczą do powstania wyprysków. Poznaj te kremy do pielęgnacji skóry tłustej, które – moim zdaniem – sprawdzą się idealnie.

Czy wiesz, że wcale nie musisz doprowadzać do przesuszenia skóry, aby uzyskać efekt zmatowienia? Takie działania prowadzone na dłuższą metę przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego. Efekt? Cera świeci się jeszcze bardziej, więc Ty jeszcze bardziej ją przesuszasz. I tak… koło się zamyka.

Czytaj też: 4 błędy w pielęgnacji skóry tłustej

Jeżeli chcesz przywrócić skórze tłustej zdrowy wygląd, warto zacząć stosować odpowiednie kosmetyki. Zawierające starannie dobrane kompozycje składników aktywnych, nie tylko pomagają wyregulować aktywność gruczołów łojowych. Przyczyniają się też do poprawy ogólnej kondycji.

Kremy do pielęgnacji skóry tłustej – moje rekomendacje

Na rynku znajdziesz mnóstwo kremów do pielęgnacji skóry tłustej. Nie wszystkie są tak samo skuteczne, dlatego wybór odpowiedniego najczęściej wiąże się z prowadzeniem eksperymentów. Postanowiłam więc zaprezentować 4 kosmetyki, które uważam za bardzo dobre. Zalecam je moim pacjentom i widzę naprawdę dobre efekty ich stosowania.

1. Krem do twarzy Glycolic Renewal Smoothing Cream 10% AHA RESURFACE

Krem do twarzy Glycolic Renewal Smoothing Cream 10% AHA RESURFACE* bazuje na alfa-hydroksykwasach. Są to składniki aktywne, które przyczyniają się do redukcji przebarwień pozapalnych. Ponadto odpowiadają za wygładzenie skóry oraz zmniejszanie zaskórników.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem przeznaczony do skóry tłustej i trądzikowej.

2. Krem do twarzy z kwasem azelainowym Azelac Cream

Krem do twarzy z kwasem azelainowym Azelac Cream* to propozycja od marki Sesderma. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji nie tylko skóry tłustej i trądzikowej, ale również wrażliwej. Zawarty w preparacie kwas azelainowy, który pomaga wyregulować pracę gruczołów łojowych i wyrównać koloryt skóry.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem do twarzy ze składnikami o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych.

3. Krem do twarzy Face Cream 15% AHA RESURFACE

Krem do twarzy Face Cream 15% AHA RESURFACE* to kosmetyk o dość szerokim spektrum zastosowań. Jest przeznaczony nie tylko do pielęgnacji skóry tłustej, ale również dojrzałej i z widocznymi oznakami starzenia. Zawarty w nim kwas glikolowy, uzupełniają takie składniki jak np. arginina, olej z nasion meadowfoam.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Krem do pielęgnacji skóry tłustej, dojrzałej i z przebarwieniami.

4. Żel do twarzy Pigment Gel HQ Free PCAskin

Żel do twarzy Pigment Gel HQ Free PCAskin* bazuje na kwasach (kojowym, mlekowym, azelainowym) połączonych z rezorcyną. Dzięki temu preparat przyczynia się do zapobiegania powstawaniu plam pigmentacyjnych.

- Kosmetolog Koszalin I Anna Jurgielaniec

Żel ze składnikami, które przyczyniają się do regulowania wydzielania sebum.

Ponadto uwzględnij te preparaty, które stosujesz do oczyszczania skóry. I one powinny być przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej, jednak koniecznie zwróć uwagę na skład. Wśród składników nie powinno być alkoholu, który przesusza skórę i długofalowej perspektywie prowadzi do nasilenia produkcji łoju. Ze swojej strony polecam żel do mycia twarzy i ciała KERACNYL* – sprawdza się do oczyszczania skóry tłustej i skłonnej do wyprysków.

* Zainteresowały Cię te produkty? Aby je zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

Pamiętaj! Pielęgnacja skóry tłustej wcale nie wiąże się wyłącznie ze stosowaniem kremów matujących. Działanie takich kosmetyków to przede wszystkim maskowanie objawów.

To może Cię zainteresować: Skóra tłusta – fakty i mity

Jeśli chcesz uporać z głównymi problemami skóry tłustej, musisz działać dogłębnie. Chodzi przede wszystkim u uregulowanie pracy gruczołów łojowych, które przestaną produkować nadmierną ilość sebum. Pomogą w tym odpowiednio dobrane kosmetyki – stosowane najlepiej w połączeniu z dedykowanymi zabiegami kosmetologicznymi.