kosmetyki

Wasz kosmetolog w wywiadzie dla portalu biotechnologia.pl – sprawdź, o czym opowiadam!

Większość kobiet codziennie robi sobie makijaż. W zależności od okazji i preferencji nakładają na twarz kilka, a nawet kilkanaście różnych produktów. Czy kosmetyki do makijażu mogą mieć niekorzystny wpływ na skórę? Na to i inne pytania odpowiadam w wywiadzie, którego udzieliłam dla portalu biotechnologia.pl – zachęcam Cię do przeczytania tej rozmowy.

W moim gabinecie i na konsultacjach online doradzam moim klientom i pomagam zawalczyć o piękną i zdrową skórę. Jako ekspert i kosmetolog z wieloletnią praktyką występuję również czasem w mediach, odpowiadając na zagadnienia dotyczące pielęgnacji. Tym razem zostałam zaproszona przez portal biotechnologia.pl, by porozmawiać o tym, ile prawdy jest w stwierdzeniu, że makijaż szkodzi skórze.

Sprawdź też: Wasz kosmetolog na łamach czasopisma LNE

Biotechnologia.pl – co to za portal?

Biotechnologia.pl to portal internetowy dla profesjonalistów z branży beauty, farmaceutycznej i technologicznej. Można znaleźć tam artykuły, newsy i wywiady, dotyczące na przykład nowych odkryć w medycynie czy sztucznej inteligencji.

Szeroko rozbudowany jest także dział kosmetologii, w którym zamieszczane są teksty dotyczące trendów i nowości w tej branży. Portal zaprosił mnie – jako kosmetologa, który ma wykształcenie kosmetologiczne i wieloletnie doświadczenie – na rozmowę, w czasie której odpowiedziałam na takie pytania, jak:

  • czy makijaż może wywoływać trądzik,
  • kiedy makijaż może szkodzić,
  • jak dbać o akcesoria do makijażu,
  • czy makijaż niszczy cerę?

Bardzo cieszę się, że poproszono mnie o wypowiedź właśnie na ten temat – choć nie mam nic przeciwko makijażowi, bardzo ważne jest, aby nie był on przykrywką dla problemów z cerą.

To może Cię zainteresować: Jak przygotować skórę pod makijaż?

Czy makijaż niszczy skórę? O tym, co sądzę na ten temat, przeczytasz w tym artykule.