Jak przygotować skórę pod makijaż - wskazówki

Jak przygotować skórę pod makijaż? Te 4 zasady musisz znać

Wykonujesz makijaż z myślą o tym, aby utrzymał się w nienagannym stanie przez cały dzień. Zależy Ci by był trwały. Czy jednak wiesz, że jakość wykorzystanych kosmetyków tylko częściowo odpowiada za efekty? Duże znaczenie ma kondycja Twojej cery. Dowiedz się, jak przygotować skórę pod makijaż – oto kilka wskazówek ode mnie.

Niezależnie od tego czy wykonujesz makijaż na co dzień, czy robisz make-up z okazji ważnego wyjścia, z pewnością zależy Ci na nieskazitelnym wyglądzie. Co zrobić, żeby kolorowe kosmetyki dobrze się trzymały, nie warzyły się i nie eksponowały przesuszonych miejsc na twarzy? Kluczem do sukcesu jest… odpowiednie przygotowanie skóry.

To może Cię zainteresować: Pielęgnacja twarzy przed ślubem

Jak przygotować skórę pod makijaż – 4 najważniejsze zasady


Prawda jest taka, że nawet najlepsza wizażystka nie zagwarantuje perfekcyjnego i długo utrzymującego się makijażu, kiedy skóra będzie w słabej kondycji. Dlatego bardzo ważne jest, aby o cerę troszczyć się każdego dnia – a nie tylko przed ważnym wyjściem.

Wskazówka! Jeżeli zależy Ci na trwałym i nieskazitelnym makijażu przed uroczystością, zintensyfikuj rutynę pielęgnacyjną na kilka miesięcy przed wydarzeniem.

Chcesz dowiedzieć się, jak przygotować skórę pod makijaż? Przygotowałam krótką „ściągawkę” z zasad, dzięki którym Twoja cera będzie w nienagannej kondycji.

1. Obowiązkowe złuszczanie


Choć tego nie widzisz, na twarzy gromadzą się martwe komórki naskórka. Nieusunięte, prowadzą do poszarzenia cery oraz pozbawiają jej gładkości. Na takiej skórze kosmetyki kolorowe źle się trzymają, co wpływa negatywnie na wizualne aspekty makijażu.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak przygotować skórę pod makijaż, odpowiedź jest prosta: peeling. Co istotne, usunięcie martwych komórek naskórka przyczyni się do lepszego wchłaniania cennych składników zawartych w innych kosmetykach pielęgnacyjnych. Dzięki temu skóra będzie np. lepiej nawilżona, odżywiona, zregenerowana.

1-2 razy w tygodniu możesz wykonać domowy peeling, z wykorzystaniem gotowych już preparatów. Zanim jednak sięgniesz po produkt gruboziarnisty, upewnij się, że jest to wybór adekwatny do Twoich potrzeb.

Czytaj też: Jaki peeling jest najlepszy

Rozsądnym wyjściem jest też skorzystanie z zabiegów złuszczających, wykonywanych przez doświadczonego kosmetologa. Specjalista dysponuje „silniejszymi” preparatami, dzięki czemu efekt jest znacznie lepszy.

Uwaga! Nie polecam samodzielnego stosowania kwasów przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Bez odpowiedniej wiedzy na temat ich aplikowania można zrobić sobie więcej szkody niż pożytku.

2. Codzienne nawilżanie


Wydaje Ci się, że Twoja skóra nie potrzebuje nawilżenia? To błąd – każda cera musi „pić”, także tłusta i ze skłonnością do trądziku. Codzienne nawilżanie jest koniecznością, aby skóra była elastyczna i pozbawiona miejscowych przesuszeń.

Do pielęgnacji wybieraj więc kosmetyki, które w składzie mają substancje aktywne o właściwościach nawilżających. Moim ulubionym jest serum do twarzy z kwasem hialuronowym HA Densimatrix* od Mesoestetic. Bazuje na innowacyjnej formule, która dostarcza aż trzy różne kompleksy tego kwasu, dzięki czemu działa na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Sprawdź też: Serum do twarzy z kwasem hialuronowym HA Densimatrix – recenzja

*Zainteresował Cię ten produkt? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

3. Konieczny demakijaż

 
Zdarza Ci się zasnąć w makijażu? To błąd, którego nie możesz popełniać. I choć może Ci się wydawać, że 1-2 razy nie robi większej różnicy, niebawem to poczujesz.

Demakijaż powinien stać się Twoim nawykiem, tak samo jak mycie zębów. Nie dopuszczaj więc do sytuacji, w której kładziesz się spać z resztkami kosmetyków na twarzy. Kliknij po moje wskazówki i dowiesz się, jak poprawnie wykonać demakijaż.

4. Dbałość o okolice oczu


Twoja codzienna pielęgnacja koncentruje się wyłącznie na twarzy? Pamiętaj o oczach, które również podlegają makijażowi. I skóra w tych okolicach musi być wypielęgnowana, aby cienie do powiek dobrze się trzymały.

Stosuj nie tylko krem pod oczy, ale i krem na powieki – szczególnie jeśli skóra w tym miejscu jest przesuszona i swędzi.

Teraz już wiesz, jak przygotować skórę pod makijaż. Pamiętaj przy tym, aby make-up robić na dokładnie oczyszczoną skórę, na której zaaplikowałaś odpowiedni krem. Jeżeli natomiast wybierasz się na ważną uroczystość / przyjęcie, makijaż możesz dodatkowo utrwalić specjalnym produktem. Stosuj go jednak tylko od czasu do czasu – na wielkie wyjścia.