Zmarszczki wokół oczu – jak sobie z nimi radzić?

Zmarszczki wokół oczu zwykle pojawiają się znacznie szybciej niż w innych partiach twarzy. Nie oznacza to jednak, że musisz godzić się na taki stan. Dowiedz się więcej, jak zlikwidować zmarszczki wokół oczu – do wyboru masz dwie drogi. To, którą z nich wybierzesz, pozostawiam Twojej decyzji.

Czy wiesz, że skóra wokół oczu ma zaledwie 0,5 mm grubości, podczas gdy w innych partiach ciała ma nawet 4 mm?  To jeden z głównych powodów, dla których zmarszczki w tych okolicach pojawiają się w pierwszej kolejności.

Zmarszczki wokół oczu – przyczyny

Cienka skóra w okolicach oczu, brak gruczołów potowych, niewielka ilość gruczołów potowych – to najważniejsze elementy wpływające na powstawanie zmarszczek. Jest ona bowiem bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych.

Do tego należy dołożyć fakt, że skóra wokół oczu nieustannie pracuje. To z kolei sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych. Podobnie zresztą jak częste mrużenie oczu (teraz już wiesz, dlaczego tak ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych?).

Czytaj: Starzenie się skóry i zmarszczki

Sposoby na zmarszczki wokół oczu

Zmarszczkami wokół oczu możesz zająć się na dwa sposoby – wiele zależy od tego, w jakim jesteś wieku i jak wygląda Twoja skóra.

Zmarszczki wokół oczu – profilaktyka

Jeśli problem zmarszczek wokół oczu Cię nie dotyczy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć działać już teraz. Profilaktyka to najlepsza droga do tego, by na dłużej zachować nieskazitelny wygląd.

  • Krem pod oczy

Stosowanie kremów pod oczy jest wskazane ze względu na ryzyko przesuszenia skóry w tej okolicy. Doskonale sprawdzą się preparaty nawilżające, zawierające m.in. kwas hialuronowy, ceramidy, ekstrakty roślinne.

  • Ochrona przeciwsłoneczna

Ochronę przeciwsłoneczną należy rozumieć dwojako. Chodzi nie tylko o stosowanie kremów do twarzy z wysokim filtrem.

Sprawdź też: Kremy z filtrem do twarzy

Dużą rolę odgrywa noszenie okularów przeciwsłonecznych – i wcale nie chodzi tutaj tylko o ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki nim unikniesz mrużenia oczu, bo promienie słoneczne nie będzie Cię razić (nie polecam jednak wpatrywania się w słońce nawet w okularach).

  • Dokładny demakijaż

Makijaż powiek, chociaż dodaje uroku, nie jest korzystny dla delikatnej skóry. Stosowanie silikonowej bazy, korektorów czy cieni prędzej czy później przyczyni się do jej wysuszenia.

Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z kolorowego make-upu. Wystarczy, że demakijażowi poświęcisz znacznie więcej uwagi – wykonasz go z najwyższą starannością. Usuń resztki kosmetyków dokładnie, ale unikaj intensywnego pocierania skóry.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu?

Jeśli na profilaktykę jest za późno, możesz zareagować na istniejące już zmarszczki. Walka z nimi będzie trudniejsza, ale masz szansę zakończyć ją sukcesem. Nie zawsze będzie to całkowite ich wyeliminowanie – czasami uda się tylko zmniejszyć ich widoczność albo zapobiec powstawaniu kolejnych.

  • Krem na zmarszczki wokół oczu

Krem na zmarszczki wokół oczu to podstawa pielęgnacji, tymczasem wiele osób o tym zapomina. Ich aplikowanie powinno wejść w nawyk – za taką troskę skóra szybko się odwdzięczy.

Doskonałe efekty przynoszą nie tylko kremy przeciwzmarszczkowe z witaminą C, retinolem czy innymi składnikami aktywnymi poprawiającymi kondycję skóry. Jednym z moich ulubieńców jest krem na zmarszczki wokół oczu, który zawiera polihydroksykwasy i inne składniki ujędrniające.

Regularne stosowanie Hydrating Eye Complex (Exuviance)* pomaga wygładzić skórę, zniwelować zmarszczki, zmniejszyć widoczność przebarwień, a także wspomóc proces regeneracji.

* Zainteresował Cię ten produkt? Aby go zamówić w atrakcyjnej cenie i bez ponoszenia kosztów dostawy, napisz do mnie. W odpowiedzi poinformuję Cię o aktualnej cenie oraz szczegółach wysyłki.

  • Zabiegi złuszczające na okolice oczu

Zabiegi złuszczające z wykorzystaniem kwasów i innych składników aktywnych mogą okazać się remedium na zmarszczki wokół oczu. Naprawdę, chociaż wiem, co sobie teraz myślisz… Nie obawiaj się – kwasy to grupa substancji, które charakteryzują się zróżnicowaną siłą.

Nie wszystkie będą nadawały się do złuszczania skóry w okolicach oczu, dlatego warto zdać się na doświadczenie kosmetologa. Jeśli mi zaufasz, wykonam zabieg, który będzie bezwzględny dla Twoich zmarszczek, a w 100% bezpieczny dla Ciebie.

A co poza tym? Warto zastosować się do zaleceń dotyczących profilaktyki. Precyzyjny, ale delikatny demakijaż czy ochrona przeciwsłoneczna pomogą zapobiec powstawaniu kolejnych zmarszczek.

Chcesz otrzymać konkretne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry wokół oczu – tak, aby kosmetyki czy zabiegi były dopasowane do Twoich potrzeb? Chętnie udzielę Ci konsultacji kosmetologicznej w moim gabinecie – skontaktuj się ze mną, aby rozpocząć podróż po piękną skórę bez widocznych oznak starzenia.