Chcesz cieszyć się cerą bez doskonałości? Zależy Ci na utrzymaniu młodzieńczego wyglądu na dłużej? Chociaż dobra kondycja skóry twarzy w dużej mierze uwarunkowana jest genetycznie, Ty też możesz ją wspomóc. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Poznaj moje wskazówki dotyczące tego, jak poprawić kondycję skóry twarzy.
Skórę musisz otoczyć troskliwą opieką przez cały rok. Dzięki temu odwdzięczy Ci się dobrą kondycją i na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd. Jednak stosowanie nawet najlepszych kremów to zdecydowanie za mało – do pielęgnacji musisz podejść holistycznie.
Jak poprawić kondycję skóry twarzy? 6 wskazówek
Zastanawiasz się, jak poprawić kondycję skóry twarzy? Moje porady mieszczą się w zaledwie 6 wskazówkach. Oznacza to, że tyle wystarczy, aby utrzymać bardzo dobry stan cery przez długi czas.
-
Pielęgnacja dopasowana do pór roku
Chociaż podstawowa pielęgnacja skóry twarzy pozostaje niezmienna, musisz włączyć do niej dodatkowe elementy – zależnie od pory roku.
O ile latem możesz skoncentrować się przede wszystkim na ochronie przeciwsłonecznej, o tyle jesienią wskazane jest stosowanie „cięższych” kremów. W chłodne i wietrzne dni koniecznością jest zabezpieczenie delikatnej skóry przed oddziaływaniem wiatru czy niskich temperatur.
Czytaj też: Jesienna pielęgnacja skóry – na czym polega?
Ograniczanie się wyłącznie do oczyszczania twarzy i nakładania kremów zwykle nie wystarczy.
-
Zabiegi kosmetologiczne
Zabiegi kosmetologiczne pozwalają na przywrócenie dobrego stanu skóry i jego utrzymanie. Ważne jest, aby poddawać się im regularnie – zgodnie z potrzebami cery.
Pamiętaj! Najlepsze efekty przynoszą zabiegi, które są dostosowanie do aktualnej kondycji skóry. Dlatego warto umówić się na konsultację kosmetologiczną, która będzie solidnym fundamentem do przyszłych działań na skórze.
To może Cię zainteresować: Zabiegi z kwasami – najważniejsze informacje
-
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest rewelacyjnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który pomaga poprawić kondycję skóry twarzy. Istotą jest dostarczenie cennego koktajlu odżywczego w głębokie warstwy poprzez wykonywanie iniekcji.
Młode osoby mogą wykonywać ten zabieg zaledwie 1-2 razy do roku. Natomiast po 40-45. roku życia warto przeprowadzać go z większą częstotliwością – i to najlepiej w seriach.
Pamiętaj! Jeśli decydujesz się na mezoterapię igłową, korzystaj wyłącznie z oferty gabinetów medycyny estetycznej, w której przyjmuje lekarz. Wyłącznie specjalista (po 6-letnich studiach) będzie miał należytą wiedzę – nie tylko w zakresie wykonania zabiegu, ale również sposobu postępowania w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.
-
Unikanie solarium
Promieniowanie UV – niezależnie, w jakiej postaci dociera do skóry – odpowiada za przyspieszenie procesów starzenia. Dlatego niezwykle ważna jest nie tylko ochrona przeciwsłoneczna, ale również… unikanie solarium.
Warto pamiętać, że promieniowanie UV emitowane przez lampy jest tak samo szkodliwe. Jeżeli więc nie masz takiej potrzeby, unikaj opalania w „sztucznym słońcu”.
Czytaj też: Czy opalanie w solarium jest bezpieczne?
-
Joga twarzy
Gimnastykować warto nie tylko ciało, ale również twarz. Bardzo dobre rezultaty przynosi joga twarzy. Poprawnie wykonywane ćwiczenia przekładają się na przywrócenie skórze jędrności, lepszej elastyczności. Ponadto joga twarzy pomaga wyrównać koloryt oraz… zmniejszyć widoczność zmarszczek.
-
Masaż twarzy
Masaż twarzy kojarzy Ci się wyłącznie z relaksacją? Chociaż faktycznie daje odprężenie, niektóre jego odmiany wykazują działanie stymulujące.
Szczególnie polecam masaż kobido – nie bez powodu określany mianem niechirurgicznego liftingu twarzy. Tym, co wyróżnia tę rodzaj masażu, jest praca na wielu poziomach skóry. Dzięki temu efekty pojawiają się dość szybko, ale dla ich podtrzymania koniecznością jest regularność wizyt.
Jeśli w pełni zaangażujesz się w pielęgnację, Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem.