Jak zadbać o cerę przed ślubem?

Każdy chce wyglądać atrakcyjnie – mieć ładną skórę pozbawioną niedoskonałości. Jest to więc całkowicie zrozumiałe, że przyszłe panny młode zabiegają o piękną cerę – po to, aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać perfekcyjnie. I Twój ślub zbliża się wielkimi krokami? Pozwól, że udzielę Ci kilku wskazówek – z pewnością interesuje Cię to, jak zadbać o cerę przed ślubem.

Na wstępie podkreślę, że nie ma jednego scenariusza – planu pielęgnacyjnego, według którego należy postępować. W każdym przypadku tylko indywidualnie dobrana pielęgnacja jest w stanie przynieść oczekiwane efekty. Wiele też zależy od tego, jak problematyczna jest Twoja skóra i ile masz czasu na poprawę jej kondycji.

Jak zadbać o cerę przed ślubem – skóra problematyczna

Zmagasz się ze skórą problematyczną? Od dawna walczysz z wypryskami trądzikowymi? W tym przypadku ekspresowa kuracja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Jeżeli ze skórą problematyczną zgłosisz się na 3 miesiące przed ślubem, najprawdopodobniej nie wystarczy czasu, aby doprowadzić cerę do ładu.

Sprawdź też: Jak leczyć trądzik pospolity?

Pamiętaj! Jeśli masz skórę trądzikową, do gabinetu kosmetologicznego zgłoś się nie później niż 6-12 miesięcy przed uroczystością. Dzięki temu będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby wdrożyć wskazówki dotyczące tego, jak zadbać o cerę przed ślubem.

Przy założeniu, że na poprawę kondycji skóry masz jeszcze trochę czasu, polecam zabiegi złuszczające. Wykorzystywane kwasu wykazują działanie keratolityczne, tzn. wspomagają proces złuszczania naskórka, pomagają zahamować wydzielanie sebum.

Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy leczenie trądziku polega na przyjmowaniu doustnej izotretynoiny. W tym przypadku eksfoliacja nie jest wskazana. Tutaj należy skoncentrować się wyłącznie na zabiegach poprawiających nawilżenie i odżywienie przesuszonej skóry.

Zabiegów złuszczających najlepiej nie stosować we własnym zakresie. Samodzielne aplikowanie kwasów może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli już chcesz zastosować jakieś substancje złuszczające, lepiej wybrać profesjonalne kremy z kwasami – poznaj moje rekomendacje.

Jak zadbać o cerę przed ślubem – w przypadku braku problemów?

Chociaż zmagasz się z pewnymi niedoskonałościami, Twoja skóra nie przysparza Ci większych kłopotów? W tym przypadku masz znacznie szersze możliwości, a upływający czas nie zawsze będzie grał tutaj na Twoją niekorzyść. Co prawda im wcześniej poddasz się zabiegom, tym lepsze będą efekty. Jednak nawet, gdy do ślubu pozostało zaledwie 3-5 miesięcy, masz szansę wyraźnie poprawić kondycję skóry.

Od czego zacząć? I w tym przypadku trudno zasugerować mi konkretne zabiegi, ponieważ nie znam potrzeb Twojej skóry. Na pewno warto poddać się zabiegom pielęgnacyjnym skoncentrowanym na:

  • nawilżaniu,
  • odżywieniu,
  • silnej regeneracji skóry.

Będą one bazować na substancjach aktywnych dopasowanych do potrzeb Twoje skóry. Dostarczą składników odżywczych, pomogą przywrócić nawilżenie i nawodnienie, przyczynią się do zmniejszenia oznak starzenia, wspomogą wyrównanie kolorytu, unormalizują pracę gruczołów łojowych.

Czytaj także: Nawilżanie skóry – jak robić to prawidłowo?

Odpowiednio dobrany program sprawi, że w dniu ślubu skóra będzie wyglądać nieskazitelnie. Stanie się promienna i pełna blasku. Pamiętaj też, że zadbana cera to klucz do tego, aby makijaż ślubny trzymał się przez wiele godzin.

Pielęgnacja skóry przed ślubem – czego unikać?

Niespodziewane wypryski? Nieoczekiwane podrażnienia? Miejscowa suchość skóry? Jeśli chcesz uniknąć takich przykrych niespodzianek tuż przed ślubem, zapomnij o eksperymentowaniu. Co mam na myśli?

  • Nie testuj nowych kosmetyków – na to przyjdzie jeszcze czas.
  • Na miesiąc przed ślubem wykonaj makijaż próbny – dzięki temu dowiesz się, czy któryś z zaproponowanych przez wizażystkę kosmetyków nie będzie podrażniał skóry.
  • Nie próbuj wprowadzać zmian we własnym zakresie w plan pielęgnacji – postępuj zgodnie ze wskazówkami kosmetologa.

Chcesz otrzymać indywidualny program pielęgnacji skóry przed ślubem? Zapraszam na konsultacje online lub do mojego gabinetu kosmetologicznego w Koszalinie.