Łyżeczka do usuwania wągrów

Łyżeczka do usuwania wągrów – czy warto ją stosować?

Twoja twarz naznaczona jest mnóstwem czarnych punkcików? To niezbyt estetycznie wyglądające zaskórniki, dlatego z pewnością chcesz się ich pozbyć. Jednym ze sposobów jest łyżeczka do usuwania wągrów. Czy to działa i czy warto ją stosować? Poznaj moją opinię.

Wągry to nic innego jak zaskórniki otwarte. Zwykle pojawiają się na brodzie, nosie i czole, czyli w tzw. strefie T. Powstają na skutek zablokowania ujść mieszków włosowych. To z kolei może prowadzić do nadkażeń bakteryjnych, które odpowiadają za występowanie bolesnych zmian, zwanych potocznie pryszczami. Nic więc dziwnego, że każdy dąży do ich usunięcia.

To może Cię zainteresować: Jak pozbyć się zaskórników

Łyżeczka do usuwania wągrów – jak działa?

Łyżeczka do usuwania wągrów znana jest również jako łyżeczka Unny. To specjalistyczny przyrząd, którego celem jest usunięcie zaskórników otwartych. Swoim wyglądem przypomina pałeczkę z dwoma różnej wielkości końcówek wykonanych ze stali chirurgicznej.

  • Mniejsza końcówka służy do usuwania zaskórników.
  • Większa końcówka pozwala wyeliminować bardziej problematyczne zmiany skórne.

Jak z niej korzystać, aby pozbyć się zaskórników? Instrukcja jest dość prosta:

  • dokładnie oczyść skórę, a następnie wykonaj peeling – pozwoli to pozbyć się martwych komórek naskórka;
  • wykonaj maseczkę z aspiryny – żeby rozpulchnić zaskórniki;
  • mniejszą końcówkę łyżeczki przyłóż nieco powyżej miejsca występowania zaskórnika, a następnie powoli opuszczaj ją w dół lub w bok;
  • po usunięciu wągra przemyj skórę wacikiem nasączonym zimną wodą – w ten sposób zamkniesz oczyszczone pory.

Czy warto stosować łyżeczkę do usuwania wągrów?

Łyżeczka do usuwania wągrów ma swoich zwolenników, ale ja jestem temu przeciwna? Dlaczego nie polecam stosowania łyżeczki Unny? Głównym powodem jest to, że znam znacznie lepsze sposoby na usunięcie zaskórników otwartych.

Co zamiast łyżeczki do usuwania wągrów?

Jeżeli już koniecznie chcesz samodzielnie pozbyć się wągrów, przeprowadź oczyszczanie manualne. Chociaż tego zabiegu nie polecam, będzie lepsze od stosowania łyżeczki Unny – szczególnie jeśli dobrze się do tego przygotujesz.

Czytaj też: Oczyszczanie manualne twarzy – dlaczego nie polecam  

Jak przygotować skórę do manualnego oczyszczania? Bezpośrednio przed zabiegiem wykonaj np. maseczkę z aspiryny, która pomoże rozpulchnić odrobinę zaskórniki. Nie polecam natomiast klastycznych parówek, ponieważ one prowadzą do rozszerzenia porów, a nie o to chodzi.

Alternatywą jest stosowanie kremów z kwasami i retinolem, które złuszczają martwe komórki naskórka. Zacznij je stosować na ok. 14 dni przed oczyszczaniem manualnym, a wągry będą łatwiejsze do usunięcia. Co więcej, samo ich aplikowanie (zgodnie z zaleceniami producenta) da znacznie lepsze rezultaty niż codziennie stosowana łyżeczka do usuwania wągrów.

Czytaj też: Czarna maska na twarz – czy działa

Indywidualne zabiegi kosmetologiczne

Aby pozbyć się zaskórników bez szkody dla swojej skóry, warto poddać się zabiegom z zakresu kosmetologii. Indywidualnie dobrane, będą wycelowane w potrzeby cery – w zależności od jej kondycji. W moim gabinecie przeprowadzam zabiegi pielęgnacyjne oraz zabiegi złuszczające w Koszalinie – zawsze dopasowane do konkretnego pacjenta. Uważam to za najlepsze rozwiązanie, dlatego od lat to praktykuję.