Pielęgnacja antystarzeniowa 25+ – czy to konieczność?

Wydaje Ci się, że 25 lat to zdecydowanie za wcześnie, aby podjąć kroki przeciwdziałające starzeniu się skóry? Pamiętaj, że mniej więcej w tym czasie rozpoczyna się ten nieuchronny proces, który – choć nie daje jeszcze żadnych oznak – z pewnością postępuje. Dowiedz się więc, czy pielęgnacja antystarzeniowa 25+ jest tym, czym warto się zainteresować.

Z pewnością zależy Ci na utrzymaniu młodego wyglądu przez długi czas. Niestety proces starzenia się skóry jest wpisany w naturę człowieka. Chociaż nie da się go zatrzymać, można skutecznie go spowolnić, w czym pomaga pielęgnacja antystarzeniowa.

Co się dzieje ze skórą 25+?

To, że starzenie się skóry rozpoczyna się mniej więcej po 25. roku życia wcale nie oznacza, że na Twojej twarzy pojawią się pierwsze widoczne zmarszczki. Skóra nadal zachowuje swoją jędrność i promienny wygląd, ale… nie daj się zwieść pozorom.

Czy wiesz, że… mniej więcej od ukończenia 25 lat można zauważyć ubytek 1% kolagenu rocznie? Jednocześnie dochodzi do zmniejszania się ilości elastyny i kwasu hialuronowego, które również mają wpływ na młody wygląd skóry.

Oznacza to, że z każdym rokiem skóra będzie tracić swoją jędrność i elastyczność. Zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki, które – choć jeszcze nie będą głębokie – mogą stać się powodem kompleksów.

Sprawdź też: Jak myśleć o kompleksach

Pielęgnacja antystarzeniowa 25+ – tak czy nie?

Pielęgnacja antystarzeniowa 25+ na pewno nie jest koniecznością. Jeśli ktoś nie chce, nic na siłę. Jednak ja zachęcam do podjęcia kroków, które pozwolą opóźnić procesy starzenia. Dzięki temu jego oznaki pojawią się znacznie później i nie będą aż tak widoczne. Ponadto działając już teraz, można uniknąć konieczności stosowania w przyszłości dość agresywnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

To może Cię zainteresować: Czy zabiegi kosmetologiczne mogą zastąpić medycynę estetyczną

Z mojego kosmetologicznego doświadczenia wiem, że jeśli ktoś jest na NIE, trudno będzie go przekonać do podjęcia działań. Na szczęście jest coraz więcej młodych osób, które chcą „zawalczyć” o młodszy wygląd w przyszłości już teraz.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja antystarzeniowa 25+?

Pielęgnacja antystarzeniowa 25+ nie wymaga od Ciebie żadnej rewolucji. Jak najbardziej możesz stosować większość kosmetyków tak jak do tej pory. Warto jednak włączyć także inne preparaty, np.:

  • krem z kwasami,
  • krem pod oczy,
  • serum do twarzy.

Od czasu do czasu możesz też poddać się zabiegom kosmetologicznym – zarówno tym o działaniu złuszczającym, jak i typowo pielęgnacyjnym.

Czytaj też: Krem z kwasami a krem zwykły – różnice

Ponadto ważna jest ochrona skóry przed negatywnymi czynnikami. Mowa m.in. o:

  • promieniowaniu słonecznym,
  • smogu,
  • silnym wietrze i mrozie.

Jeżeli chcesz utrzymać młodzieńczy wygląd jak najdłuższej i cieszyć się promienną skórą, już teraz zacznij profilaktykę antystarzeniową. Nie chodzi w niej o stosowanie „silnych” środków przeciwzmarszczkowych, a jedynie o włączenie kosmetyków i zabiegów pozwalających na utrzymanie jędrności i elastyczności skóry.