Dziewczyna trzymająca krem złuszczający do twarzy

Kto powinien stosować krem złuszczający do twarzy? Kosmetolog wyjaśnia

Słyszysz „krem złuszczający do twarzy” i wyobrażasz sobie silny kosmetyk, który przeznaczony jest do określonego typu cery i powinien być stosowany tylko pod okiem kosmetologa? W rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Kremy złuszczające to produkty, których z powodzeniem możesz używać w codziennej pielęgnacji. Komu są szczególnie polecane? Spróbuję Cię przekonać, że każdy powinien mieć choć jeden w swojej kosmetyczce.

Złuszczanie powinno być jednym z elementów rutyny pielęgnacyjnej. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz potrzeb Twojej skóry możesz stosować krem złuszczający do twarzy nawet codziennie! Na początku może pojawić się podrażnienie (choć nie jest to reguła), ale z czasem skóra przyzwyczaja się do tego kosmetyku. Dobry krem złuszczający powinny mieć w swojej kosmetyczce zarówno kobiety, jak i mężczyźni .Stosowanie go ma mnóstwo zalet, o których zaraz Ci opowiem.

Jakie właściwości mają kremy złuszczające?

Kremy złuszczające mają naprawdę rewelacyjne właściwości – mówię to jako ich wielka fanka i kosmetolożka specjalizująca się w zabiegach złuszczających.

Co powinien zawierać krem złuszczający do twarzy? Przede wszystkim kwas w odpowiednim stężeniu oraz dodatkowe składniki współistniejące. Jeśli kwas znajduje się daleko w składzie produktu, prawdopodobnie nie zadziała z oczekiwana skutecznością. Nie wiesz, czy wybrany przez Ciebie krem ma dobry skład? Przyjdź do mnie na wizytę – chętnie podpowiem Ci, czy produkt jest w porządku. Jeśli nie będzie najlepszy – zaproponuję alternatywę.

Dobry jakościowo krem złuszczający ze stosunkowo wysokim stężeniem (ale w bezpiecznych granicach) przyczynia się do:

  • poprawy kolorytu skóry,
  • wygładzenia skóry,
  • zredukowania widoczności drobnych niedoskonałości,
  • lepszego odżywienia skóry.

Dowiedz się więcej: Krem z kwasami – co to jest i jak działa?

Krem złuszczający do twarzy a typ cery

Pewnie Cię nie zaskoczę mówiąc, że złuszczanie to zabieg, który powinno się wykonywać niezależnie od rodzaju cery. Na każdej twarzy gromadzi się przecież sporo zanieczyszczeń i starego naskórka. Czasem jednak spotykam się ze stwierdzeniem, że złuszczanie nie jest wskazane w przypadku cery suchej i wrażliwej, a rekomendowane cerze tłustej. Nie jest to prawda! Każda cera potrzebuje złuszczania – trzeba po prostu dobrze dobrać do niej kosmetyki.

Jaki kwas sprawdzi się przy konkretnych typach cery? Moje rekomendacje są takie:

  • osobom z cerą tłustą i skłonną do trądziku polecam kremy zawierające kwas glikolowy (złuszcza nadmiar naskórka), kwas salicylowy (przeciwdziała zapychaniu porów) oraz kwas migdałowy (ma właściwości przeciwbakteryjne i silnie nawilżające),
  • osobom ze skórą suchą lub wrażliwą polecam kremy zawierające delikatne kwasy owocowe, kwas migdałowy, laktobionowy.

Sprawdź też:Zabiegi złuszczające – czy stosowane samodzielnie mają sens?

Kto powinien stosować kremy złuszczające do twarzy?

Moim zdaniem każdy! Regularne nakładanie kremów złuszczających do twarzy naprawdę potrafi zdziałać cuda. Polecam więc wprowadzenie ich do pielęgnacji osobom, które:

  • mają problemy ze zmianami trądzikowymi,
  • chcą, aby ich skóra odzyskała blask i stała się promienna,
  • chcą uzyskać efekt czystej, gładkiej i pięknej skóry,
  • chcą spowolnić starzenie skóry albo działać profilaktycznie na zmarszczki.

Jeśli do tej pory nie stosowałaś kremów złuszczających do twarzy, zachęcam do wprowadzenia ich do rutyny pielęgnacyjnej. A jeżeli masz jakieś obawy, nie wiesz jaki kwas sprawdzi się przy Twojej cerze albo jakie kremy są warte uwagi – zapraszam Cię na konsultację, w czasie której przyjrzymy się temu wszystkiemu.